• + 371 63321942
  • sporta.skola@kuldiga.lv

Skrundeniece un Latvijas izlases volejboliste Anija Jurdža karjeru turpinās Ungārijā

Latvijas izlases volejboliste Anija Jurdža nākamo sezonu aizvadīs Ungārijas klubā. Nākamsezon Jurdža spēlēs Ņīreģhāzas “Fatum”, piedaloties arī CEV Izaicinājuma kausa sacensībās.

Kopš 1996. gada komanda ir bijusi starp spēcīgākajām valstī, sešreiz kļūstot par Ungārijas čempioni un deviņas reizes iegūstot Ungārijas kausu. Tāpat vienība regulāri ir piedalījusies arī Eiropas kausu izcīņās, iepriekšējā sezonā startējot Čempionu līgā. Iepriekšējo sezonu gan klubs Ungārijā pabeidza vien piektajā vietā un alkst atgūt zaudētās pozīcijas.

“Pirmo reizi spēlēšu ārzemēs. Uz Ungāriju palīdzēja tikt Latvijas valstsvienības treneris Daniele Kaprioti, kurš man atrada ļoti labu aģenti. Bija divi piedāvājumi. Parunāju ar Ungārijas kluba treneri Leonu Gaitanaki par to, kādi komandai ir mērķi, kur spēlēs un kāds būs treniņprocess. Bija pāris dienas laika padomāt. Patika, ko klubs ir izdarījis līdz šim un ko vēlas izdarīt nākotnē. Tāpēc devu priekšroku “Fatum”,” par nokļūšanu ārvalstu klubā stāsta Jurdža.

“Par leģionāres gaitām biju domājusi jau vidusskolā, mācoties MSĢ. Pēc 12. klases bija dilemma – doties spēlēt uz ārzemēm vai studēt. Mamma uzskatīja, ka no sākuma jāiegūst izglītība. Lielā mērā viņas ietekmē sāku studēt LSPA. Tagad bakalaura programmu esmu pabeigusi kā volejbola treneris un sporta skolotājs,” saka volejboliste, kura studijās iegūtās prasmes jau ir likusi lietā, MVS strādājot ar bērniem.

Izlasē Jurdžu Kaprioti vairāk redz kā “pusīti”, taču viņas priekšrocības ir arī iemaņas diagonālās spēlētājas postenī. Piemēram, pēdējo pārbaudes spēli ar Austriju volejboliste sāka otrā tempa uzbrucējas postenī, bet beidza kā “diagonāle”.

Tas būs pluss arī klubā, kas līdz ar viņas piesaistīšanu ir nokomplektējis rindas nākamajai sezonai. Arī Ungārijā viņa pamatā būs ceturtās zonas spēlētāja ar iespēju doties laukumā otrajā zonā kā “diagonālei”.

Izlasē spēlētāja ienāca 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, taču jau kopš 2014./2015. gada sezonas ir spēlējusi dažāda vecuma Latvijas jauniešu izlasēs.

“Esmu priecīga, ka šobrīd izlasi vada ārzemju treneris. Viņam ir liela pieredze, man patīk, ko viņš dod spēlētājām. Es pati kā trenere daudz mācos – skatījumu uz volejbolu, vīziju, ko ieviešam komandā,” par izlases vasaras darbu jaunā trenera vadībā saka spēlētāja. “Izlase šobrīd noteikti ir labāka nekā iepriekš. Necenšamies koncentrēties uz kļūdām, bet meklējam risinājumus.”

Turklāt visas spēcīgākās Latvijas valstsvienības dalībnieces šoreiz nemaz nevar palīdzēt.

“No Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībām sagaidu labas spēles, jo daudz un cītīgi esam gatavojušās. Ar Austriju parādījām, ka varam spēlēt ar spēcīgām komandām. Gribu, lai pašas spēlētājas būtu priecīgas par savu sniegumu, pametot laukumu, ka viss ir izdevies un visu, ko esam varējušas, esam izdarījušas,” saka viena no šā brīža valstsvienības uzbrukuma līderēm.

Informāciju sagatavoja Latvijas volejbola federācija